"MŁODZIEŻ I DZIECI SĄ ŚWIATŁOŚCIĄ ŚWIATA,

SĄ PRZYSZŁOŚCIĄ NARODU I KOŚCIOŁA,

ALE SĄ NIĄ W OPARCIU O RODZINĘ,

O SZKOŁĘ, O KOŚCIÓŁ, O CAŁY NARÓD..."

Św. Jan Paweł II

Szkoła Podstawowa nr 10

im. Jana Pawła II w Ostrołęce

W celu otwarcia całej zawartości strony (w szczególności plików PDF), zalecamy korzystanie z najnowszej wersji przeglądarek Internet Explorer lub Mozilla Firefox (pobierz Mozilla )

   Bardzo dużym sukcesem zakończył się udział koszykarek ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Żyrardowie. Zawodniczki trenujące na co dzień pod wodzą trenera Tomasza Pierzchały w Unii Basket Ostrołęka wywalczyły srebrne medale, wcześniej zdobywając w Młodzieżowych Igrzyskach tytuł Mistrzyń Miasta oraz Mistrzyń w eliminacjach między powiatowych.

   Podczas turnieju finałowego Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w Żyrardowie ostrołęczanki pięć spotkań m.in. zawodniczki z silnych ośrodków z Piaseczno 31:29 i Płocka 40:30 oraz SP Glinojeck 69:7 i SP Grójec 58:25. Podopieczne trenera Tomasza Pierzchały przegrały jedynie z SP 3 Żyrardów 21:65 (mistrzynie finałów mistrzostw polski z 2017r) Finały odbyły się w Ergo Arenie i zajęły drugą lokatę.

   Do finału Wojewódzkiego zakwalifikowało się 12 zespół z całego województwa z pośród 1795 szkół.

   Cieszymy się bardzo z sukcesu, którym są srebrne medale i zwycięstwo w rywalizacji na Mazowszu - podkreśla szkoleniowiec młodych koszykarek Tomasz Pierzchała. Pozostawiliśmy w pokonanym polu bardzo dobre zespoły z całego Mazowsza i pokazaliśmy, że stać nas na odnoszenie wartościowych wyników. Dziewczynki poczyniły bardzo duże postępy i z pewnością może być jeszcze lepiej. Do grona pięciu najlepszych zawodniczek turnieju została wybrana Julia Hyjek.

   Koszykarki SP nr 10 / klasy VI B i VI E/ srebrne medale wywalczyły w składzie: Julia Glinka, Marta Godzieba, Patrycja Żebrowska, Oliwia Mateuszczyk, Julia Niedźwiecka, Natalia Szkółka, Alicja Pierzchała, Wiktoria Woźniak, Zuzanna Stryjewska, Dominika Korczakowska, Julia Hyjek i Magda Zalewska.

FOTO RELACJA

ONLINE

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres:

Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce

07-410 Ostrołęka ul. Ks. Franciszka Blachnickiego 16

Telefon: (029) 760 25 89, (029) 760 36 90

REGON: 550028478

Faks: (029) 760 25 89 

E-mail: sp.10@wp.pl

Strona internetowa: www.sp10.ostroleka.edu.pl