23476
1108322
Twój IP: 54.166.141.12
2018-06-22 07:34:43

Bardzo dużym sukcesem zakończył się udział koszykarek ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Żyrardowie. Zawodniczki trenujące na co dzień pod wodzą trenera Tomasza Pierzchały w Unii Basket Ostrołęka wywalczyły srebrne medale, wcześniej zdobywając w Młodzieżowych Igrzyskach tytuł Mistrzyń Miasta oraz Mistrzyń w eliminacjach między powiatowych.

Podczas turnieju finałowego Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w Żyrardowie ostrołęczanki pięć spotkań m.in. zawodniczki z silnych ośrodków z Piaseczno 31:29 i Płocka 40:30 oraz SP Glinojeck 69:7 i SP Grójec 58:25. Podopieczne trenera Tomasza Pierzchały przegrały jedynie z SP 3 Żyrardów 21:65 (mistrzynie finałów mistrzostw polski z 2017r) Finały odbyły się w Ergo Arenie i zajęły drugą lokatę.

Do finału Wojewódzkiego zakwalifikowało się 12 zespół z całego województwa z pośród 1795 szkół.

Cieszymy się bardzo z sukcesu, którym są srebrne medale i zwycięstwo w rywalizacji na Mazowszu - podkreśla szkoleniowiec młodych koszykarek Tomasz Pierzchała. Pozostawiliśmy w pokonanym polu bardzo dobre zespoły z całego Mazowsza i pokazaliśmy, że stać nas na odnoszenie wartościowych wyników. Dziewczynki poczyniły bardzo duże postępy i z pewnością może być jeszcze lepiej. Do grona pięciu najlepszych zawodniczek turnieju została wybrana Julia Hyjek.

Koszykarki SP nr 10 / klasy VI B i VI E/ srebrne medale wywalczyły w składzie: Julia Glinka, Marta Godzieba, Patrycja Żebrowska, Oliwia Mateuszczyk, Julia Niedźwiecka, Natalia Szkółka, Alicja Pierzchała, Wiktoria Woźniak, Zuzanna Stryjewska, Dominika Korczakowska, Julia Hyjek i Magda Zalewska.