"MŁODZIEŻ I DZIECI SĄ ŚWIATŁOŚCIĄ ŚWIATA,

SĄ PRZYSZŁOŚCIĄ NARODU I KOŚCIOŁA,

ALE SĄ NIĄ W OPARCIU O RODZINĘ,

O SZKOŁĘ, O KOŚCIÓŁ, O CAŁY NARÓD..."

Św. Jan Paweł II

Szkoła Podstawowa nr 10

im. Jana Pawła II w Ostrołęce

W celu otwarcia całej zawartości strony (w szczególności plików PDF), zalecamy korzystanie z najnowszej wersji przeglądarek Internet Explorer lub Mozilla Firefox (pobierz Mozilla )

   Co roku w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II odbywają się Dni Integracji, których celem jest zwrócenie uwagi uczniów na potrzeby niepełnosprawnych kolegów oraz znajdowanie sposobów porozumienia, akceptacji i tolerancji z jednoczesnym poszanowaniem praw i godności wszystkich.
    Przez kilka tygodni w klasach odbywały się rozmowy i pogadanki wsparte prezentacją lub filmem na temat paraolimpiady, uczniowie uzdolnieni plastycznie projektowali zwycięskie medale, a literaci pisali rozprawki na temat „Inny nie znaczy gorszy” . Uczniowie klas IV i V wykazali się wiedzą w szkolnym Quizie wiedzowym -Wiem wszystko o paraolimpiadzie.
    28 XI odbyło się spotkanie z utalentowanym sportowcem, ostrołęczaninem, który podzielił się swoją historią i przekonywał własnym przykładem sukcesu, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy tylko chcieć. Gościł w szkole kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej amp, brązowy medalista Mistrzostw Europy pan Przemysław Świercz.
   W czwartek zaprezentowali się utalentowani uczniowie w Szkolnym Przeglądzie Talentów JESTEM WYJĄTKOWY, zaś wieczorem rodzice i nauczyciele spotkali się z autorką wielu książek dla rodziców, mamy czwórki dzieci panią Agatą Komorowską pod hasłem „Z miłości do inności”.

   W PIĄTEK 30 XI podczas uroczystego podsumowania wręczono nagrody zwycięzcom konkursów, natomiast szkolny teatr Promyki Dziesiątki zaprezentował spektakl o miłości, strachu i potrzebie akceptacji pt. Brzydkie kaczątko na podstawie baśni H. CH. Andersena, a zespół taneczny z klasy I d przygotowany przez p. Paulę Skibę zatańczył radosny taniec klaunów.

FOTO RELACJA

Serdecznie dziękujemy :
Małgosi Kubickiej za zorganizowanie ciekawego spotkania z mistrzem Przemysławem Świerczem.
Izabeli Musiał, Magdalenie Zalewskiej i Joannie Kacprzak
(za przygotowanie materiałów do prowadzenia zajęć i lekcji oraz poprowadzenie Quizu –wiem wszystko o paraolimpiadzie )
Basi Rudzik, Basi Prusaczyk i Karolinie Kuta (za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu literackiego
Sylwii Smolińskiej, Wioli Pragacz, za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu plastycznego.
Bogusi Przytule, Agacie Pędzich, Natalii Włodarczyk, Oli Samsel , Agacie Dąbrowskiej i Marcie Przychodzeń, Agacie Dawid (za przygotowanie i przeprowadzenie Przeglądu Talentów dających możliwość wykazania się wielu wspaniałym uczniom naszej szkoły.
Agnieszce Czekała i Bożence Glince za pomoc przy dekoracji.
Marcie Solnicy, Ewie Skowrońskiej i Wiesi Czyżak
(za pozyskanie funduszy i dopilnowanie , by nikt nie wyszedł bez nagrody)
Paulinie Szubie i Anicie Zienkiewicz (za zorganizowanie spotkania z p. Agata Komorowską autorką wielu książek dla rodziców pod hasłem „Z miłości do inności” )
Wioli Dziedzickiej (za przygotowanie hymnu Niepełnosprawnych)
Klasie I d i p. Pauli Skibie za radosny taniec
Promykom Dziesiątki za przygotowanie przedstawienia „Brzydkie kaczątko” i przypomnienie, że chociaż każdy z nas jest inny - warto pozostać sobą z szacunkiem i tolerancją do innych .
Ewie Sul, Andrzejowi Pietrasowi i Romanowi Zubrzyckiemu (za pomoc techniczną i nagłośnienie)
Lidii Pardzie i Małgorzacie Kubickiej za opiekę organizacyjną i koordynację działań.

ONLINE

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres:

Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce

07-410 Ostrołęka ul. Ks. Franciszka Blachnickiego 16

Telefon: (029) 760 25 89, (029) 760 36 90

REGON: 550028478

Faks: (029) 760 25 89 

E-mail: sp.10@wp.pl

Strona internetowa: www.sp10.ostroleka.edu.pl