30 października chłopcy i dziewczęta z klas pierwszych i zerówki prezentowali się we wspaniale przygotowanych strojach patriotycznych maszerując po czerwonym dywanie w rytm muzyki żołnierskiej. Przeważały barwy narodowe w najróżniejszych stylach. Emocji było wiele, tym bardziej, że pokaz miał charakter konkursowy. Jurorzy w składzie : dyr. Katarzyna Damięcka, dyr. Krzysztof Florczak i p. Wiola Pragacz mieli trudne zadanie. W rezultacie przyznali równorzędne pierwsze miejsca dla każdej klasy. Oprócz dyplomów uczestnicy zostali obdarowani słodkim upominkiem.
   Serdecznie dziękujemy paniom Bogumile Przytule, Lidii Pardzie i Dorocie Piersie za zorganizowanie pokazu oraz p. Bożence Glince za pomoc w dekoracji a p Ewie Sul za pomoc w przygotowaniu sali i sprzętu nagłaśniającego. Podziękowania kierujemy również do uczniów klasy VII a : Szymona, Kuby, Moniki, Wiktorii, Oliwki, Edytki, Marysi i Patrycji.

FOTO RELACJA