6 listopada 2018 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Pieśni Legionowych dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych, zorganizowany z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas jego trwania wyśpiewaliśmy historię naszego kraju. Gospodarzami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce oraz Urząd Miasta Ostrołęki. Salę udostępniło Ostrołęckie Centrum Kultury w Ostrołęce. Konkurs otworzyła pani Katarzyna Damięcka - wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce. W jury zasiedli: pani Joanna Niska - wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Ostrołęce, pani Aleksandra Gudzio -śpiewaczka operowa z Olsztyna jednocześnie nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Ostrołęce, panowie: Mirosław Orłowski i Wojciech Rogoziński ze Stowarzyszenia Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce.
   Pieśń legionowa zajmuje miejsce szczególne. Była ona pieśnią zwycięstwa, a przez to niepodległości. Usłyszeliśmy między innymi: ,,Jedzie na Kasztance", ,,Tam na błoniu", ,,Rozkwitały pąki białych róż", ,,Pierwsza Brygada", ,,Piechota", ,,Warczą Karabiny".
Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:
W kategorii soliści:
I miejsce - Aleksandra Piasta, uczennica Społecznej Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce
I miejsce - Maja Stolarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce.
II miejsce - Małgorzata Mrozek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce.
III miejsce - Artur Szeszel ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce.
III miejsce - Zuzanna Siemborska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce.
Nagrodę pocieszenia otrzymała - Lena Łuba ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce.

W kategorii zespoły:
I miejsce - ,,Słowiki Polowe" ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce.
II miejsce - ,,Jedyneczki" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce.
III miejsce - ,,Piątka" ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce.
III miejsce - ,,Nutki" ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce.

Pani Małgorzata Tołwińska – dyrektor szkoły podsumowała konkurs, podziękowała prowadzącej – Marcie Dobkowskiej oraz organizatorom – paniom: Małgorzacie Nałęcz -Wiśniewskiej, Magdalenie Zalewskiej i Annie Zarzyckiej.

FOTO RELACJA