"MŁODZIEŻ I DZIECI SĄ ŚWIATŁOŚCIĄ ŚWIATA,

SĄ PRZYSZŁOŚCIĄ NARODU I KOŚCIOŁA,

ALE SĄ NIĄ W OPARCIU O RODZINĘ,

O SZKOŁĘ, O KOŚCIÓŁ, O CAŁY NARÓD..."

Św. Jan Paweł II

Szkoła Podstawowa nr 10

im. Jana Pawła II w Ostrołęce

W celu otwarcia całej zawartości strony (w szczególności plików PDF), zalecamy korzystanie z najnowszej wersji przeglądarek Internet Explorer lub Mozilla Firefox (pobierz Mozilla )

Filtr
 • BEZPIECZNA PLUS

  25 października 2015 roku uczestnicy rządowego programu BEZPIECZNA PLUS realizowanego w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II wzięli udział w Jesiennym Rajdzie Rowerowym na trasie Ostrołęka- Laskowiec – Ostrołęka na dystansie 20 km.
  Wielkie przeżycia i wiele emocji towarzyszyło dzieciom, tym bardziej, że dla wielu był to pierwszy rajd.

  W ośrodku hodowli Koników polskich i hipoterapii TABUN w Laskowcu, dzięki uprzejmości pana Sławomira Walczuka był czas na odpoczynek przy ognisku oraz kontakt z przyrodą i konikami. Nie zabrakło też zabaw kreatywnych. Były również konkursy i losowanie nagród.

  Za pyszne drożdżówki dziękujemy pani dyrektor szkoły Grażynie Mierzejewskiej a za ciepłą herbatkę dziękujemy pani Kasi. Wszyscy triumfalnie ukończyli rajd i zostali uhonorowani dyplomami. Wszystkim uczestnikom spodobała się aktywna forma wypoczynku.

  Organizatorzy: p. Katarzyna Damięcka, p. Lidia Parda, p. Bogumiła Przytuła oraz p. Barbara Rudzik i p. Andrzej Rudzik serdecznie dziękują za pomoc w zorganizowaniu wspaniałego rajdu po pięknych okolicach Ostrołęki Kolarskiemu Klubowi KK24h. Nieoceniona była pomoc i obecność na trasie panów: prezesa klubu-Marka Karczewskiego oraz Michała Niegowskiego, Jacka Czaplickiego, Leszka Kleczkowskiego, Michała Gawka, jak również pani Edyty Graczyk i Marty Gawek.

  Fantastyczną relację fotograficzną zawdzięczamy panu Jackowi Czaplickiemu, zaś filmową pani Edycie.

   

   

 • TURNIEJ WIEDZY O PATRONIE

   

  26 października 2015 odbył się Turniej Wiedzy o Patronie Szkoły
  Janie Pawle II dla uczniów klas drugich


  przygotowany przez p. Agnieszkę Dobkowską, p.Monikę Sendrowską i p. Olę Kotowicz.

   

 • PASOWANIE NA UCZNIA

  We wtorek, 13 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Niemal dwustu „pierwszaków” składając uroczyste ślubowanie dołączyło do grona uczniów.

  W najważniejszym dniu na początku ich szkolnej edukacji towarzyszyli im rodzice i to dla nich właśnie „pierwszaki” przygotowały część artystyczną.

  Wśród gości honorowych znajdowali się m.in. przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa i Rady Rodziców. Nie mogło także zabraknąć grona pedagogicznego, szkolnego pocztu sztandarowego, przyjaciół szkoły, przedstawicieli starszych klas oraz rodziców „pierwszaków”.
  - Dziś oficjalnie dołączycie do grona uczniów naszej szkoły. Wiem, że ubolewacie nad tym, że musieliście ruszyć do szkół rok wcześniej, jednak dla nas, nauczycieli, jest to ogromne szczęście i dołożymy wszelkich starań byście na zawsze miło zapamiętali czas spędzony w murach tej szkoły – mówiła podczas uroczystości pani dyrektor Krystyna Mierzejewska.
  Uczniowie zaprezentowali gościom część artystyczną. Były piosenki w wykonaniu pierwszaków, pokazy taneczne oraz polonez.

  Po części artystycznej ślubowanie złożyli przedstawiciele klas pierwszych oraz przedstawiciele rodziców „pierwszaków”. Następnie dyrekcja szkoły wypowiadając znamienne „pasuję Cię na ucznia” z ołówkiem przyłożonym do prawego ramienia dokonała formalności wprowadzających 6-latki i 7-latki do grona szkolnej społeczności.

  zdjęcie 186

   

   

  http://zdjecia.eostroleka.pl/fotoreportaze/pasowanie-na-ucznia-w-ostroleckiej-8222dziesiatce8221-13102015-7666/zdjecie-294494.html

 • PODZIĘKOWANIE

  Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły!

  Bardzo dziękujemy Wam wszystkim za wsparcie naszej akcji

  ,,Hospicjum to też życie.”

  W ramach tej akcji po raz drugi piekliśmy i sprzedawaliśmy ciasto

  oraz prowadziliśmy kwestę przy kościele p.w. św. Franciszka.

  Dzięki Wam ze sprzedaży ciasta zebraliśmy 835, 92 zł.

  Pomogliśmy ludziom najbardziej potrzebującym i ich rodzinom,

  walczącym z chorobą nowotworową.

  Dziękujemy wszystkim młodym wolontariuszom „dziesiątki” 

   

   

  Opiekunowie szkolnego koła Caritas.

 •  

  OBIADY - LISTOPAD

   

   

  Obiady na listopad 2015 r. można wykupić w pokoju nr 25 przy sali gimnastycznej w dniach:

  • czwartek (29.10.2015 r.)      od 730 do 1400
  • piątek (30.10.2015 r.)

   

  Koszt obiadu na listopad 2015 r. wynosi:

  Uczeń:

  • Zupa:              20 dni x 1,00 zł = 20,00 zł
  • Pełen obiad:  20 dni x 3,50 zł = 70,00 zł

   

  Prosimy o terminowe wpłaty.

 • POLA NADZIEI

   

  Celem akcji ”Pola nadziei” jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Przywędrowała ze Szkocji, gdzie rozpoczęła ją Fundacja Marie Curie Cancer Care. W Polsce, jako pierwsze zorganizowało ją w 1998 roku Hospicjum Św. Łazarza z Krakowa. Obecnie Pola Nadziei odbywają się w ponad 40 polskich miastach ,również w Ostrołęce. Akcja ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w ostatnim okresie życia.

  Co roku na początku października w okolicach Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej ludzie na całym świecie sadzą żonkile przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach i na skwerach.

  Wiosną, kiedy żonkile kwitną, tysiące wolontariuszy wychodzi na ulice, do centrów handlowych, parków i gdzie się da i kwestuje na rzecz terminalnie chorych. Ofiarodawcy otrzymują za przekazany datek kwiat żonkila lub jego symbol - symbol nadziei na nowe życie - odrodzenie.

   

  12 października2015r. miała miejsce kolejna akcja sadzenia cebul żonkili w naszej szkole. Jak co roku sadzimy cebule na szkolnym patio (wyjście przy pokoju nauczycieli wf).

  W tegorocznej edycji wzięli udział uczniowie z klasy Va, którzy należą do Szkolnego Koła Caritas. 100 nowych cebul znalazło się na naszym szkolnym Polu Nadziei.

   

  Opiekunowie SKC

   

  Anna Potkaj- Laskowska, Małgorzata Nurczyk, Marzena Domańska

   

   

   

 • SPOTKANIE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II        

             W dniach 6-8 października 2015 r. odbyła się szkolna wycieczka śladami Patrona św. Jana Pawła II. Uczestniczyli w niej uczniowie klas: VI a, VI b, VI c, VI d, VI e i VI f pod opieką  p. Katarzyny Domian, p. Haliny Gamdzyk, p. Barbary Rudzik, a także pani Dyrektor Krystyny Mierzejewskiej i ks. Adama Krawczyka.

           Ten wspaniały wyjazd rozpoczęliśmy od zwiedzania dawnej stolicy Polski – Krakowa, gdzie Karol Wojtyła w 1964 roku został mianowany arcybiskupem metropolitą krakowskim.

  Zwiedziliśmy Katedrę na Wawelu, Rynek Główny, Bazylikę Mariacką z ołtarzem Wita Stwosza, a także podczas spaceru przez Planty odwiedziliśmy miejsce spotkań Papieża Jana Pawła II z młodzieżą pod oknem Pałacu Arcybiskupiego przy ul. Franciszkańskiej.

           Drugiego dnia zwiedzaliśmy niezwykłe muzeum multimedialne - Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach, w którym 18 maja 1920 r. urodził się nasz Patron, a także Bazylikę ONMP, gdzie Karol Wojtyła został ochrzczony.

              Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzenie Kalwarii Zebrzydowskiej, o której Jan Paweł II mówił:

  „Kalwaria ma w sobie coś takiego, że człowieka wciąga. Co się do tego przyczynia? Może i to naturalne piękno krajobrazu, który się stąd roztacza u progu polskich Beskidów…”

  Każdego dnia uczniowie mogli uczestniczyć w zabawach i grach integrujących grupę, prowadzonych przez instruktorów Mówiącego Kija - organizatora wyjazdu.

  Punktem kulminacyjnym wycieczki był udział w uroczystościach XV Zjazdu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. Uczestniczyło w nich 20 tyś. uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski i zza granicy.

  Podczas wyjazdu mogliśmy poznać bliżej miejsca związane z Patronem naszej szkoły, przeżyć wspólnie niezwykłe chwile, cieszyć się z możliwości przebywania razem.

  Długo będziemy wspominać ten wspaniały czas!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w  galerii

 • 14 października 2015 (środa)
  - Święto Szkoły połączone z Dniem Edukacji Narodowej

  •    I zamiana kl. I-III i kl. IV-VI uczą się według planu
  1.    8:00  -  8:30
  2.    8:35  -  9:05
  3.    9:10  -  9:40
  4.    9:45  -  10:15
  Po zajęciach I zmiana klas I-III idzie do domu.
  •    Opiekę nad uczniami w trakcie akademii i mszy św. sprawują wychowawcy klas.

  •    godz. 10:20 - uroczysta akademia z okazji Święta Szkoły w sali gimnastycznej dla uczniów kl. IV-VI oraz wszystkich Pracowników szkoły

  •    godz. 11:30 – Msza św. w Kościele Św. Franciszka z Asyżu
  dla uczniów klas IV-VI, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Po Mszy św. uczniowie klas IV-VI idą do domu.

   


  •    Od godz. 13:30 - II zmiana klas I-III uczy się według planu.

  1.  13:30  -  14:00
   2.  14:05  -  14:35
   3.  14:40  -  15:10

  •    Świetlica w tym dniu czynna w godz. 7:30 - 16:30
  •    Obowiązuje strój galowy oraz obuwie na zmianę.
  •    Obiady w tym dniu wydawane są w godz. 10:20-14:00.

 • MŁODZI CZYTELNICY Z I E SPOTKALI SIĘ Z POETKĄ I PISARKĄ JOANNĄ BRODOWSKĄ

  Uczniowie z klasy I e zaledwie 1 września 2015r. przestąpili próg szkoły, a już wraz z wychowawczynią Katarzyną Damięcką uczestniczyli w warsztatach czytelniczych, które stanowiły Preludium Festiwalowe VI Festiwalu Literackiego im. Edwarda Kupiszewskiego ,,Kupiszewiada 2015” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrołęce.

  Pierwszaki wzięły udział w  spotkaniu z autorką bajek i opowiadań dla dzieci Joanną Brodowską, które odbyło się w Klubie przy Studziennej. Podczas tego wyjątkowego spotkania dzieci poznały twórczość literacką autorki oraz okoliczności powstania niektórych jej utworów. Pisarka prowadziła zajęcia w oparciu o fragmenty swojej książki pt.: „Malutki chłopaczek z niewielką dziewczynką”, w których porusza tematy zaczerpnięte z życia codziennego. Pokazała dzieciom konsekwencje niewłaściwego postępowania.

  Spotkanie przebiegało w przesympatycznej atmosferze. Dzieci nie tylko rozwijały kompetencje czytelnicze, wyobraźnię, ale też odgadywały zagadki, malowały kolorowanki, tańczyły i śpiewały piosenki. Niezaprzeczalnie furorę zrobiła towarzysząca autorce pacynka Malwina, zabawnie witająca się z dziećmi. Na pamiątkę spotkania każdy z młodych czytelników otrzymał zakładkę do książki.

   

  Pracownikom Biblioteki Publicznej w Ostrołęce za zaproszenie oraz spółce MZK w Ostrołęce za zapewnienie dowozu 6-letnich uczniów elektrycznym autobusem, co było dla młodych czytelników dodatkową atrakcją.

  Klasa IE wraz z wychowawczynią Katarzyną Damięcka

 • KLASY PIERWSZE W STADNINIE KONI

              30 września 2015 r. klasa IB oraz IH wraz z wychowawczyniami: p. Aldoną Stepnowską oraz p. Magdaleną Pychotką uczciły wspólnie Dzień Chłopaka. Obie klasy udały się na wycieczkę do stadniny koni „Zacisze Ułańskie” w Dzbeninie. Dzieci wzięły udział w wielu zabawach sportowych oraz w przejażdżkach na koniu oraz bryczką. Na koniec spożywały też kiełbaskę z grilla na świeżym powietrzu oraz brały udział w zabawach muzycznych. Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele radości
  i niezapomnianych chwil.

 • UCZNIOWIE KLASY I E STANĘLI NA PODIUM

   

             

  W zawodach kolarskich ,,Wyścig o Złoty Dzwonek do roweru” organizowanych przez Klub Kolarski 24h 27.09.2015 w Lelisie wzięli udział uczniowie klasy I E:

   

  1. Maja Kaczmarska, numer startowy 229

  2. Szymon Ostrowski, numer startowy 230

  3. Jagoda Szlązak, numer startowy 231

   

  Uczniowie naszej szkoły pozostawili swoje komputery i telewizory wsiedli na "dwa kółka" i spotkali się najlepszymi zawodnikami MTB gminy, powiatu, województwa i kraju podczas zawodów kolarskich Kurpie MTB.

  Trasa wyścigu nie należała do najłatwiejszych, dzieci pokonały 8 km trasę wiodącą często po pagórkowatym terenie. Organizatorzy wyścigu ulokowali trasę w urokliwych lasach leśnictwa Łodziska.

  Nagrody i pamiątkowe medale zawodnikom wręczył Starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, Wójt gminy Lelis Stefan Prusik oraz prezes Klubu Kolarskiego 24h.

  Zapewne rewelacyjne wyniki młodziutkich zawodników to duża zasługa ich Rodziców, którzy wspólnie z dziećmi pokonali trasę wyścigu nieustannie im kibicując od startu, aż do mety.

   

   

  Gorąco gratuluję moim uczniom z I E

  oraz Rodzicom Mai, Jagódki i Szymona.

  Życzę kolejnych sukcesów.

  .

  Wychowawczyni klasy I E Katarzyna Damięcka

   

   

   

 • Dyrekcja Szkoły serdecznie zaprasza Szanownych Rodziców uczniów
  na spotkania z wychowawcami w dniach

  • 4 listopada 2014 r. (wtorek) na godz. 1700 - kl. IV-VI(początek spotkania w stołówce szkolnej);
  • 5 listopada 2014 r. (środa) godz. 1600 – oddziały przedszkolne;
  • 5 listopada 2014 r. (środa) godz. 1700 - kl. I-III.

  Zebrania z Rodzicami
  04.11.2014 r. (wtorek) godz. 1700

  kl. IV-IV

  IVA - 210

  IV B - 202

  IV C - 214

  IV D - 205

  IV E - 209

  IV F - 201

  IVG - 203

  V A - 223

  V B - 222

  V C - 211

  V D - 226

  V E - 110

  V F - 225

  VIA - 219

  VI B - 215

  VI C - 101

  VI D - 102

  VI E -204

  VIF - 217

   Zebrania z Rodzicami
  05.11.2014 r. (środa) godz. 1700

  kl. I-III

  I A - 101

  I B - 224

  I C - 108

  I D - 218

  I E – 202

  I F - 226

  I G - 6

  I H - 5

  I I - 211

  II A - 203

  II B – 222

  II C - 215

  II D - 214

  II E - 217

  II F - inny termin

  III A - 210

  III B - 110

  III C - 204

  III D - 223

  III E - 219

  III F - 209

   

   Zebrania z Rodzicami
  05.11.2014 r. (środa) godz. 1600

  oddziały przedszkolne

  OA - 5

  OB - 6

  OC - 103

 • OBIADY LISTOPAD


  Obiady na listopad 2014 r. można wykupić w stołówce szkolnej w dniach :

  •    czwartek (30.10.2014r.)    
  •    piątek     (31.10.2014r.)    

  od 7.30 do 14.00
  Cena obiadu wynosi:
  Uczeń:
  Zupa:              18 dni x 1 zł = 18,00 zł
  Pełen obiad:     18 dni x 3,50 zł = 63,00 zł


  Uczniowie Gimnazjum Nr 5 i III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce przy wykupywaniu obiadu proszeni są o okazanie legitymacji szkolnej.


 • TURNIEJ WIEDZY O ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II PATRONIE NASZEJ SZKOŁY

             
  Dnia 22 X 2014r. odbył się w naszej szkole Turniej Wiedzy o Janie Pawle II.
  Turniej przeznaczony był dla uczniów IV,V i VI. Wzięło w nim udział 36 uczestników.
  Organizatorzy: p.Anna Potkaj-Laskowska i p.Małgorzata Nurczyk wyrażają podziękowanie i gratulują wysokich wyników.


  Wyniki Turnieju Wiedzy o św. Janie Pawle II Patronie Naszej Szkoły

  w kategorii klas czwartych:
  I miejsce  -  MACIEJ PERZANOWSKI  kl. IVc (18.5/20pkt)
  II miejsce – ANGELINA STASZEWSKA  kl. IVc (18pkt)
  III miejsce –MARTA RAJKOWSKA  kl. IVf (16.5pkt)
  III miejsce –MARCIN REGULSKI  kl. IVf (16.5pkt)

   

  w kategorii klas piątych:
  I miejsce –  GRZEGORZ FLORCZAK   kl. Vb (35/38pkt)
  II miejsce – KATARZYNA PIERSA  kl. Vf (34pkt)
  III miejsce –EWA KALISZEWSKA  kl. Va (33pkt)

   

  w kategorii klas szóstych:
  I miejsce –  SEBASTIAN NAKIELSKI kl. VIb (37/38pkt)
  II miejsce – KAROLINA KACZYŃSKA   kl. VIb (36pkt)
  III miejsce –ZUZANNA KOWALSKA  kl. VIa (35pkt)

 • W ramach współpracy z Fundacją "Żyj z pasją" w dniu 15 października odbyły sie w naszej szkole Warsztaty plastyczne z Astrą.

  Nauczycielom zaprezentowano produkty wykorzystywane w edukacji plastycznej. Przekazano też pomysły, jak urozmaicić pracą z dziećmi poprzez zastosowanie farb, plasteliny, gliny i innych materiałów plastycznych. Wszystcy uczestnicy warsztatów wzbogacili swoja wiedzę i umiejętności, które będą mogli przenieść do pracy z dziećmi. Zainspirowani nowymi pomysłami wykonywali własne prace plastyczne.

  ZAPRASZAMY DO GALERII

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez p. Halinę Gamdzyk z kl. V c i Renatę Nowak z kl. IV a przy wsparciu chóru pod opieką p. Barbary Rudzik wzruszyła wszystkich obecnych nauczycieli, zaś uczniów skłoniła do refleksji.
  Podczas eucharystii ks. Szymon polecał polecał opiece Pana Boga wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów.
  Pani dyrektor Krystyna Grażyna Mierzejewska zwróciła uwagę na niezwykły wzór naszego patrona jako wspaniałego nauczyciela dla nas wszystkich, a szczególnie społeczności "ostrołęckiej dziesiątki".
  Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Nurczyk za przygotowanie dzieci do oprawy mszy świętej oraz pani Annie Stańdo za piękną dekorację.

   
   

ONLINE

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres:

Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce

07-410 Ostrołęka ul. Ks. Franciszka Blachnickiego 16

Telefon: (029) 760 25 89, (029) 760 36 90

REGON: 550028478

Faks: (029) 760 25 89 

E-mail: sp.10@wp.pl

Strona internetowa: www.sp10.ostroleka.edu.pl