"MŁODZIEŻ I DZIECI SĄ ŚWIATŁOŚCIĄ ŚWIATA,

SĄ PRZYSZŁOŚCIĄ NARODU I KOŚCIOŁA,

ALE SĄ NIĄ W OPARCIU O RODZINĘ,

O SZKOŁĘ, O KOŚCIÓŁ, O CAŁY NARÓD..."

Św. Jan Paweł II

Szkoła Podstawowa nr 10

im. Jana Pawła II w Ostrołęce

W celu otwarcia całej zawartości strony (w szczególności plików PDF), zalecamy korzystanie z najnowszej wersji przeglądarek Internet Explorer lub Mozilla Firefox (pobierz Mozilla )

IMG 20181018 094723

   W październiku odbył się w bibliotece szkolnej konkurs czytelniczy pod hasłem "Akademia pana Kleksa". Wzięło w nim udział 20 uczniów klas IV.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce: Aleksandra Frydrych kl. IV f
II miejsce: Aniela Pędzich kl. IV a ,Szymon Korzeniecki kl. IV d
III miejsce: Anna Kowalik kl. IV g, Antoni Rudnicki kl. IV a, Daniel Sikora kl. IV c

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

 

   Dnia 22. lutego 2018r. dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyły w ciekawych zajęciach, prowadzonych przez p. Dorotę Gałązka w naszej bibliotece. Dzieci nie tylko poznały drogę książki od autora do czytelnika, ale zachęcone wypożyczyły wiele interesujących lektur.

FOTO RELACJA

 Dla uczniów klas młodszych zorganizowano wraz z Kołem Przyjaciół Biblioteki zajęcia w czasie których prezentowano utwory pisarzy literatury dziecięcej takich jak Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Julian Tuwim, Dorota Gellner. Prezentowano również na tych zajęciach bajki o Franklinie np. „Franklin i kółko przyrodnicze”, „Franklin i kask rowerowy ” i opowiadania o Martynce.

Spotkanie autorskie

W dniu 23 października odbyło się spotkanie autorskie z ostrołęckim poetą p. Stanisławem Kałuckim. Wzięły w nim udział klasy: III A i III D. Na początku spotkania uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki z klasy VA recytowały wiersze poety. Następnie zabrał głos p. Stanisław Kałucki. Poeta opowiadał o swojej twórczości i czytał wiersze. Uczniowie obejrzeli też gazetkę poświęconą poecie. Na koniec uczestnicy spotkania zadawali pytania p. Stanisławowi Kałuckiemu i otrzymali autografy poety. Spotkanie przebiegło w miłej, sympatycznej atmosferze.

Konkursy

W miesiącu październiku przeprowadzono konkurs czytelniczy dla klas II pt. „Magiczne wiersze Juliana Tuwima”. Wzięło w nim udział 21 uczniów. Uczestników konkursu obowiązywała znajomość treści wierszy Juliana Tuwima. Uczniowie obejrzeli też gazetkę poświęconą poecie.

W listopadzie odbył się konkurs recytatorski dla klas III pt. „Wiersze Juliana Tuwima”. Wzięło nim udział 25 uczniów Każdy uczestnik recytował jeden wiersz Juliana Tuwima.

W miesiącu styczniu przeprowadzono konkurs czytelniczy dla klas III

ze znajomości treści książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Wzięło w nim udział 19 uczniów. Dzieci obejrzały gazetkę poświęconą życiu i twórczości pisarki a następnie odpowiadały pisemnie na pytania konkursowe.

W marcu odbył się konkurs czytelniczy dla klas IV pt. „Opowieści z Narnii”. Uczestników obowiązywała znajomość treści książki C. S. Lewisa „Lew, czarownica i stara szafa”. W konkursie wzięło udział18 osób. Uczniowie obejrzeli gazetkę poświęconą twórczości autora.W miesiącu marcu przeprowadzono też konkurs plastyczny dla klas IV i V pt. „Śladami Stasia i Nel”. Uczestnicy mieli wykonać prace plastyczne ilustrujące książkę Henryka Sienkiewicza „Pustyni i w puszczy”.

W miesiącu kwietniu rozstrzygnięto konkurs dla klas I-III na hasło zachęcające do czytania i korzystania z biblioteki. Uczestnicy mieli ułożyć hasła i zapisać je na ozdobionych przez siebie kartkach. W konkursie wzięło udział 47 uczniów.

W miesiącu czerwcu przeprowadzono konkurs czytelniczy dla klas I pt. „Czy znasz te książki?”. Uczestników obowiązywała znajomość treści książek: Janiny Porazińskiej „Szewczyk Dratewka” i Siergieja Michałkowa „Nie płacz, koziołku” oraz wierszy Juliana Tuwima „Okulary”, „Słoń Trąblaski” i wierszy Jana Brzechwy „Samochwała”, „Kłamczucha. W konkursie wzięło udział 16 uczniów.

Zwycięscy konkursów otrzymali ciekawe nagrody książkowe i dyplomy. Przedstawienie „Julian Tuwim – znany i lubiany”

W miesiącu październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wystawiono przedstawienie poświęcone Julianowi Tuwimowi. Przedstawienie obejrzały klasy O-III. Odtwórcami ról byli uczniowie z kasy III D i V F.

W październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wykonano również gazetkę z cytatami o czytaniu i bibliotekach pod hasłem „Biblioteki szkolne – bramy do życia”.

Apel z okazji Dni Książki

 W miesiącu maju zorganizowano i przeprowadzono apel poświęcony książkom. Uczniowie z klas: III D, V F i VA przedstawili inscenizację teatralną pt. „Dziwny sen Hani”. Apel obejrzeli uczniowie klas 0-III.

Obchody Dnia Pluszowego Misia dla Grup 0

W ramach obchodów Dnia Pluszowego Misia w miesiącu listopadzie (28 XI, 29 XI) zorganizowano imprezy czytelnicze pod hasłem „Kubuś Puchatek i jego przyjaciele”. W czterech spotkaniach wzięły udział Grypy: 0A, 0B, 0C, 0D. Biblioteka była udekorowana kolorowymi ilustracjami przedstawiającymi postacie z książki „Kubuś Puchatek”. Wykonano również gazetkę. Dzieciom przedstawiono prezentację multimedialną na temat Dnia Pluszowego Misia i książki „Kubuś Puchatek” Alana Aleksandra Milne. Dzieci obejrzały też wystawę książek o misiach. Następnie w czytelni wyświetlono film o Kubusiu i na koniec dzieci kolorowały misiowe malowanki.

ONLINE

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres:

Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce

07-410 Ostrołęka ul. Ks. Franciszka Blachnickiego 16

Telefon: (029) 760 25 89, (029) 760 36 90

REGON: 550028478

Faks: (029) 760 25 89 

E-mail: sp.10@wp.pl

Strona internetowa: www.sp10.ostroleka.edu.pl