W dniu 17.12.2018 r. rozdaliśmy nagrody przyznane w świetlicowym konkursie na najładniejsze ozdoby choinkowe. Konkurs prowadzony był w trzech kategoriach: najładniejsza choinka, najatrakcyjniejsza ozdoba choinkowa oraz najpiękniejszy stroik. Gratulujemy wszystkim, którzy brali udział w konkursie!!
W dniach 13-14 grudnia wspólnie z całą społecznością świetlicową oraz panią Pauliną Szubą zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny pod hasłem „Spełniamy marzenia”. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na rower rehabilitacyjny dla ucznia z naszej szkoły. Bardzo dziękujemy za pomoc wszystkim rodzicom i osobom wspierającym nasze działania.

W dniu 10.12.2018 r. podsumowaliśmy szkolny konkurs czytelniczy „Jesienne drzewko czytelnicze”, które już drugi raz gościło w naszej szkole i cieszyło się dużym powodzeniem wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Gratulujemy zwycięzcom!!

27.11.2018 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy żołnierzy z WKU w Ostrołęce, którzy opowiedzieli nam dużo ciekawych rzeczy na temat swojego zawodu. To było bardzo pouczające spotkanie. Dziękujemy!!!

Dnia 26.11.2018 r. rozstrzygnęliśmy Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Polska w oczach dziecka”. Laureatom serdecznie gratulujemy!!

do notatki 2-1

Wraz ze wszystkimi świetlikami włączyliśmy się w różne działania celebrujące 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wykonaliśmy szereg prac plastyczno-technicznych m.in. kotyliony, flagi, godło Polski. Pomogliśmy w dekoracji korytarza oraz wykonaliśmy tablicę dekoracyjną w sali świetlicowej. Nauczyliśmy się całego hymnu i słuchaliśmy pieśni patriotycznych. Dużo rozmawialiśmy o historii naszego kraju. Zorganizowaliśmy międzyszkolny konkursy plastyczny dla świetlic szkolnych p.n. "POLSKA W OCZACH DZIECKA". Włączyliśmy się także do Międzynarodowego Projektu "Piękna nasza Polska cała".

do notatki 2

do notaki ze spotkania z lekarzem weterynarii

]

22-24.10 2018r. gościem w świetlicowej gromadzie była pani Joanna Komuda-Pruszko - lekarz weterynarii, która przybliżyła nam tajniki swojej pracy. Mogliśmy zapoznać się z narzędziami potrzebnymi w pracy ze zwierzętami, poznać zalety i wady tego zawodu oraz zobaczyć i dotknąć kamień wyjęty z pęcherza moczowego psa. Spotkanie odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej "Kim będę gdy dorosnę - wybiorę świadomie". Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję!

Innowacja Pedagogiczna

„Kim będę jak dorosnę? - Wybiorę świadomie”

Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce

Uczestnicy: uczniowie klas I –III i oddziału przedszkolnego uczestniczący w zajęciach świetlicowych

Termin realizacji: wrzesień 2018 – czerwiec 2019

Autorki programu:

Anita Pruszko-Zienkiewicz

Ewa Niemczyk

Justyna Wiska

Innowacja skierowana jest do uczniów klas I - III oraz oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 10 w Ostrołęce. Wychodzi naprzeciw potrzebom dzieci,
ich rodziców i jest zgodna z kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na rok szkolny 2018/2019. Realizowana jest w oparciu o cele, zadania, roczny i miesięczne plany dydaktyczne
i opiekuńczo-wychowawcze świetlicy szkolnej.

Planowanie dalszej drogi życiowej to etap trwający od dzieciństwa przez całe życie człowieka. Edukacja i praca zawodowa są ze sobą ściśle powiązane, bowiem edukacja przygotowuje do pracy zawodowej, a praca zawodowa bazuje na edukacji.
Dlatego, bardzo ważnym zadaniem nauczyciela jest zapoznawanie uczniów
od najmłodszych lat jego życia z różnymi możliwościami wyboru drogi zawodowej. Przygotowana innowacja umożliwia dzieciom bliższe poznanie różnych zawodów, poprzez bezpośrednie spotkania z ich przedstawicielami.

Głównym celem programu jest zapoznawanie dzieci z różnymi zawodami, uświadamianie znaczenia i wskazywanie wartości pracy w życiu każdego człowieka.

Cele szczegółowe to:

Czytaj więcej: Innowacja Pedagogiczna „Kim będę jak dorosnę? - Wybiorę świadomie”

Dnia 20.09.2018 gościliśmy na świetlicy pana Roberta Prusaczyka- pracownika Straży Miejskiej w Ostrołęce.
   Dowiedzieliśmy się bardzo dużo ciekawych rzeczy na temat jego pracy. Pan Robert odpowiadał również na wiele naszych pytań. Na koniec wspólnie obejrzeliśmy film na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i zrobiliśmy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

FOTO RELACJA

W związku z Dniem Dziecka na świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczno-techniczny ph. "Mój ulubiony wiersz dziecięcy". Jury w składzie: Jolanta Leszczyńska i Justyna Wiska

przyznało następujące miejsca:
I miejsce- Maja Tyszka z kl. I g
II miejsce- Oliwia Pliszka z kl. I f
III miejsce- Amelia Wyszyńska z kl. I f
Wyróżnienie- Liwia Kupis z kl. I f.

Gratulujemy.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.